Dekan Mesajı

Sevgili Öğrenciler

Öncelikle sizlere Girne Üniversitesi Tıp Fakültesi tüm akademik ve idari personeli adına Hoş Geldiniz diyorum.

Girne Üniversitesi’nin bir parçası olarak, seçilmiş öğretim kadrosuyla araştırmayı, bilimsel düşünen ve üreten, toplum sağlığına hizmet etmeyi ön planda tutan, ulusal ve uluslararası alanda kendisini, çalıştığı kurumu ve ülkemizi başarıyla temsil edebilecek çağdaş, tıp alanında yarının liderlerini yetiştirmeyi amaçlayan Fakültemiz, evrensel standartlarda bir eğitim ve sağlık kuruluşu olmayı hedeflemektedir.

“Uygulamalı eğitimlerimizi Dr. Suat Günsel Girne Üniversitesi Hastanesi’nde veriyoruz”

Güçlü eğitim kadrosu ve kampüsün teknolojik altyapı olanaklarının yanı sıra, Fakültenin en güçlü yanlarından biri öğrencilerin uygulamalı eğitimlerinin büyük çoğunluğunu, öğretim üyeleri ve deneyimli meslektaşların gözetiminde, en yeni teknoloji ile donatılmış Dr. Suat Günsel Girne Üniversitesi Hastanesinde yapma olanağıdır. Dersler, mesleki ve klinik beceriler ile desteklenerek zenginleştirilmiş, sizlerin ilk günden itibaren doktorluk mesleğinin pratik uygulamaları konusunda deneyim edinmeniz yönünde planlanmıştır.  Ayrıca, araştırma metodolojisi, etik ve sosyal içerikli  dersler ile program zenginleştirilmiştir.

Toplumun değerlerine ve etik değerlere saygılı, bilgili, araştırmacı, akılcı, çözüm üretebilen, gelişime açık, lider vasıflı mezunlar verme amacımıza yoğun emekleri ile katkı verecek olan değerli öğretim üye ve elemanlarımıza,  tüm idari personelimize başarılar diler, bizlerle olmayı tercih eden, bu yolda birlikte yürüyeceğimiz sevgili öğrencilerimize hayat boyu başarı ve mutluluk diliyorum .

Birlikte daha güzel bir geleceğe…

Prof. Dr. Rüveyde BUNDAK
ruveyde.bundak@kyrenia.edu.tr